Czasami styczeń i luty bywają zdecydowanie zbyt mroźne, dlatego nie dziwi pragnienie odrobiny ciepła w tych szarych dniach. O tej porze może być trudno wyobrazić sobie wylegiwanie się na plaży czy eksplorowanie egzotycznych miast w ciepłym słonecznym świetle. Jednak ciepłe kraje są bliżej, niż można się spodziewać! Jeśli rozważasz urlop w lutym i marzysz o miejscach, gdzie słońce świeci jaśniej niż w zimowej Europie, dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule przedstawiamy listę naszych top 10 miejsc, w których możesz spędzić idealny wakacyjny czas. Zarówno dla miłośników plaż, jak i tych, którzy pragną poznawać nowe kultury – każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotujcie się na przegląd najlepszych kierunków na urlop w lutym!

1. Najważniejsze informacje dla naszych czytelników – kraje, gdzie w lutym jest ciepło

Wszyscy zastanawiamy się, w jakim kraju w lutym jest ciepło, szczególnie gdy mróz czy śnieg dokucza nam w naszych polskich stronach. Na szczęście dla naszych podróżujących wiele miejsc na naszej planecie zaoferuje słoneczne granie w samym środku zimy! Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy od razu do konkretów, bo przecież o nich chodzi.

2. Top 5 krajów, gdzie w lutym jest ciepło – wersja plażowa i egzotyczna

Marzycielom tropikalnych rajów, gdzie w lutym najcieplej, przedstawiamy poniższą listę fantastycznych destynacji, które z pewnością spełnią ich oczekiwania podczas urlopu w lutym gdzie ciepło:

 1. Wyspy Kanaryjskie: Tenelsyki archipelag na pewno ragodzi zdarza się nim w lutym o regularnie słonecy.gdzie w styczniu lutym na wakacje.
 2. Wyspy Zielonego Przylądka: Na tych egzotycznych wyspach można się w lutym cieszyć temperaturami powyżej 20°C i stosunkowo małą ilością opadów.
 3. Indonezja: Największa wyspa Bali wylądować i na tropikalnej wyspy słynie z przepięknych plaż i bogactwa kulturowego.
 4. Wietnam: Wyspa Phu Quoc wystąpić w Wietnem, na której możemy napotkać plaże, junglę palmowych kokosowych oraz słoneczne dni podczas zimy.
 5. Tajlandia: To popularne azjatyckie państwo przyciąga miłośników ciepłych klimatów z całego świata, szczególnie w lutym, gdy temperatury oscylują wokół przyjemnych 30°C.

3. Top 5 krajów, gdzie w lutym jest ciepło – ale nie tylko plażowo

Jeśli naszym czytelnikom zależy na gdzie na urlop w lutym z bardziej dostępnymi cenami lub gdzie niekoniecznie musi to być właśnie plaża, polecamy następujące 5 krajów:

 1. Portugalia: W tym przepięknym państwie europejskim warto spędzić luty gdzie na wakacje, gdzie temperatura oscyluje powyżej 15°C. Jest to okazja, aby zwiedzić takie miejsca jak Lizbona czy Porto bez tłumów turystów.
 2. Meksyk: Oprócz słynnych meksykańskich plaż warto skierować się do kolonialnych miast, w których lutów jest równie ciepło.
 3. Maroko: Na przykład w Marrakeszu w lutym można się spodziewać temperatury oscylującej wokół 20°C. To zdecydowanie gdzie jechać w lutym!
 4. Indie: Niezła opcja dla tych, którzy chcą zwiedzić północne Indie, na przykład stolicę Nowe Delhi. W lutym panują tam bardziej umiarkowane temperatury, dzięki czemu możemy zakosztować egzotyki, nie zapadając się jednak od upału.
 5. UAE:Zjednoczone Emiraty Arabksie: W Dubaju a także w Abu Zabi można spodziewać się świetnych warunków, aby przeganiać zimę w lutym.

4. Nieco bliżej – gdzie wyjechać w lutym w Europie?

Jeśli naszym czytelnikom zależy na mniej egzotycznych i bliższych kierunkach, spokojnie, prawdopodobnie znajdą też odpowiedzi na pytanie, gdzie w lutym na wakacje Europa. Poza wspomnianą już Portugalią, warto także rozważyć w lutym takie kierunki, w których chociaż nie będzie upalnie, to jednak nieco cieplej niż w Polsce, takie jak:

 • Malta: Niewielka wyspa o bogatej historii, promocje na nliczy także bardzo przystepne w lutym ceny biletów i noclegów.
 • Cypr: Choć w lutym nad Morzem Czterech Lwie Wybrzeża nie będzie się kąpać, to temperatura może sięgnąć ponad 15°C, co umożliwi miłe zwiedzanie starożytnych zabytków.
 • Hiszpania: Nawet w tak dużej metropolii jak Barcelona możemy w lutym cieszyć się dniem słonecznym, choć do plażowania również jest za wcześnie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże odpowiedzieć na dręczące pytanie, w jakim kraju w lutym jest ciepło i pozwoli spędzić niezapomniany urlop także w ciepłym, przyjemnie słońcem promienistym klimacie!

W poszukiwaniu ciepła w lutym – zaskakujące propozycje podróży

Choć luty bywa mroźnym miesiącem dla wielu z nas, świat pełen jest miejsc, które oferują ciepłe słońce i temperatury sprzyjające wypoczynkowi. Bez względu na to, czy marzysz o złocistych plażach, egzotycznych zakątkach czy też bardziej przystępnych cenowo i bliższych krajach, z naszym przewodnikiem cyklu „gdzie w lutym jest ciepło” z pewnością znajdziesz miejsce, które przypadnie Ci do gustu i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o polskiej zimie.

Jeśli marzy Ci się przerwa w egzotycznych, tropikalnych krajach, warto rozważyć takie destynacje jak Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Indonezja, Wietnam czy Tajlandia. Na każdej z nich w lutym odnajdziesz słoneczną aurę, ciepłe temperatury oraz niezliczone atrakcje.

Jeżeli zaś wspomniany wyżej raj na ziemi to jeszcze nie koniec Twoich marzeń o wypoczynku, zainspiruj się propozycjami miejsc takich jak Portugalia, Meksyk, Maroko, Indie czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Te kraje gwarantują równie miły klimat w lutym, ale niekoniecznie ograniczając się jedynie do wylegiwania na plaży.

Dla tych, którzy wolą bliżej i niekoniecznie szukają upałów, w Europie także można znaleźć interesujące kierunki na wakacje w lutym. Malta, Cypr czy Hiszpania to miejsca, które choć nieco mniej egzotyczne od pozostałych, gwarantują nastrojowe uniesienia, atrakcje, a przede wszystkim mile spędzony czas.

Twoje pytania dotyczące gdzie ciepło w lutym nareszcie doczekały się odpowiedzi. Egzotyczna plaża, kolonialne miasta, a może urokliwe europejskie zaułki? Wybór należy do Ciebie, a świat stoi otworem na odkrywanie jego cieplejszych stron w lutym!

Polecane atrakcje dla Ciebie: