Czy zastanawiasz się, gdzie spędzić ciepłe wakacje w lutym, gdy znudzony szaro-burą aurą Europie marzysz o słonecznej, zimowej ucieczce? Nie musisz wybierać egzotycznych kierunków spoza Starego Kontynentu, żeby odkryć przyjemne temperatury i towarzyszące im atrakcje turystyczne. W Europie znajdują się miejsca, gdzie również w lutym można zaznać ciepła i zrelaksować się pod błękitnym niebem. Sprawdź naszą listę top miejsc w Europie, gdzie możesz spróbować zimowych wypoczynek inaczej i powitać pierwsze oznaki wiosny.

1. Korzystaj z subtropikalnych uroków Madery

Wiecie, zastanawiając się gdzie jest ciepło w lutym w Europie, pierwszym miejscem, które przychodzi mi na myśl, to Madeira. Ten portugalski archipelag o niezwykłej przyrodzie, usytuowany na Oceanie Atlantyckim, może pochwalić się naprawdę łagodnym iżgiełkowym klimatem o praktycznie całorocznych temperaturach w granicach 15-20°C. Czyż nie brzmi to zachęcająco? Rozważając gdzie jechać w lutym w Europie na pewno warto zawęzić swoje poszukiwania do tego wyjątkowego miejsca.

Podczas pobytu na tej interesującej wyspie będzie można spacerować po bajkowych lasach laurowych, podziwiać kwitnące ogrody pełne egzotycznych roślin oraz zdrowo się spocić podczas wspinaczki na szczyty wulkanicznych gór. A potem, proszę sobie wyobrazić, można odpocząć na klimatycznych tarasach nadmorskich, popijając pyszną herbatę z lokalnych herbaciarni. Brzmi świetnie, prawda?

2. Przyjemne temperatury na Malcie

No dobrze, to teraz mając na uwadze to gdzie jest ciepło w Europie w lutym, zajrzeliśmy na Madery, ale co z resztą? Moja propozycja numer dwa to Malta. Ta słoneczna wyspa, położona na śródziemnomorskim skrzyżowaniu kultur, potrafi oczarować swoimi majestatycznymi megalitami, barokową architekturą i zapierającymi dech w piersiach klifami. Temperatury tutaj w lutym oscylują wokół 15-18°C, dlatego Malta jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą odkryć Europę gdzie najcieplej w lutym.

Plaże na Malcie mają żółty piasek i krystalicznie czystą wodę. Spacerując po wybrzeżu, można delektować się widokiem pofalowanych kryształowych brył, rozsianych tuż przy wybrzeżu. I co ważne, Malta to fantastyczna destynacja dla fanów nurkowania, zwłaszcza dla tych, którzy lubią zanurzyć się w wodzie w nieco cieplejszych okolicznościach niż te, które oferuje złowrogią aurą lutego na kontynencie.

3. Kierunek: Cypr

Pomyślmy teraz gdzie w lutym w Europie znajdziemy jeszcze więcej ciepła. Cypr! Niesamowita wyspa na skraju Europy, dosłownie pogodowo rozpieszczona przez łaskawe łono przyrody. Tutaj w lutym średnie temperatury wynoszą między 10-17°C, ale z miłym zapleczem infrastrukturalnym dla letnich turystów łatwo sobie wyobrazić miękkie, drzemiące leniwienie na nieskazitelnie białym półwyspie Akamas.

Jedną z wyjątkowych atrakcji Cypru są również zakątki, takie jak zabytkowe, pełne kolorów miasto Pafos czy prehistoryczne stanowisko w Choirokoitia. A gdy już się trochę rozgrzejemy w ciepłym lutym na tej egzotycznej wyspie, będzie można cieszyć się gościnnością autochtonów i dokopać się do słodkości tamtejszych żywiołów kulinarnej sztuki.

4. Odwiedź słoneczną Andaluzję

I na koniec naszej listy, gdy zastanawiamy się gdzie jest ciepło w lutym w europie, proponuję Wam podróż do Andaluzji na południu Hiszpanii. To zdecydowanie jeden z tych miejsc na Starem Kontynencie, gdzie lutego prawie nie czuć. A może tutaj to właśnie styczeń jest nowym wrześniem? Kto wie. W każdym razie, andaluzyjskie słońce nie szczędzi swojego blasku, a temperatury mogą delikatnie łaszyć nas w okolicach 16-20°C.

Sevilla, Granada, Kadyks – te miasta i regiony Andaluzji kuszą swoją kulturą, historią i przepysznym jedzeniem. Teraz wyobraźcie sobie delektować się soczystymi owocami morza, delektować się smakiem śródziemnomorskim, w otoczeniu lazurowej wody i starych zabytków, gdy reszta Europy walczy z chłodem… być może ulotnym, acz przemocznym. Cóż, taki to urok tego najlepszego miejsca do wypoczynku i gdzie ciepło w Europie w lutym.

Zachęcam do odwiedzenia tych urokliwych miejsc i życzenia udanych podróży!

W poszukiwaniu ciepłych lutych w Europie

Podczas gdy luty zazwyczaj kojarzy się z chłodem i szarością, w europejskim klimacie można znaleźć enklawy ciepła, które warto odwiedzić w tym czasie roku. Wśród miejsc, gdzie można się rozgrzać w lutym, prym wiodą: egzotyczna Madeira z jej subtropikalną przyrodą i temperatura wahająca się między 15-20°C; Malta z zachwycającymi megalitami i termometrem wskażującym 15-18°C; słoneczny Cypr z kulturalnym bogactwem oraz temperaturami sięgającymi nawet 17°C oraz przepiękna Andaluzja ze słynnymi miastami Sevillą, Granadą i Kadyksem oraz przyjemnymi dla ciała 16-20°C.

Poszukując ciepła w Europie w lutym, warto zanurzyć się w atmosferze egzotycznych wysp, słonecznych wybrzeży i starożytnych miast, doświadczając ich różnorodnych kultur, smaków i fascynujących historii. Wybierając na cel naszej podróży jedno z proponowanych miejsc, z pewnością przeniesiemy się w ciepły, śródziemnomorski świat w samym środku zimy, a może broń Boże odkryjemy, że nieistniejące ogrzewanie w niektórych naszych europejskich ostojsonach zimowych ciepła, na rzeczy poważnych.

Polecane atrakcje dla Ciebie: