Cześć drodzy czytelnicy! Planujecie krótki, weekendowy wypad do jednego z najpiękniejszych miast na świecie, jakim jest Barcelona? W takim razie wpadliście we właściwe miejsce, gdyż właśnie w naszym artykule dowiecie się, co obejrzeć, aby móc cieszyć się magiczną atmosferą tego urokliwego miasta, pomimo że będziecie mieli tylko kilka dni! Barcelona co zwiedzić w weekend? To pytanie z pewnością dręczy niejedną osobę, ale spokojnie – my postaramy się rozwikłać tę zagadkę dla Was! Chcecie poznać najlepsze miejsca w Barcelonie, które można zobaczyć w 2, 3 lub 4 dni? Musicie koniecznie przeczytać nasz artykuł, które nie zamierzamy zajmować Wam dłużej na wstępie, gdyż większe atrakcje czekają na Was dalej!-

Barcelona co zwiedzić w weekend – dzień 1

Wreszcie jesteście na miejscu i z pewnością nie możecie się doczekać, aby zacząć barcelońskie zwiedzanie. Barcelona co zwiedzić w weekend? No cóż, przede wszystkim musicie zacząć od głównego punktu miasta – La Rambla. Jest to najpopularniejsze i najbardziej tętniące życiem miejsce w całej Barcelonie. Spacerując tym urokliwym deptakiem, będziecie mieli okazję zobaczyć i wchłonąć atmosferę miasta oraz odwiedzić największy barceloński targ – La Boqueria.

Po La Rambla warto udać się do Barri Gòticdzielnicy gotyckiej. W jej zacisznych uliczkach znajduje się Katedra Świętego Krzyża – jedno z najważniejszych miejsc kultu w Barcelonie. Spędźcie w Barri Gòtic trochę czasu, aby poczuć ducha dawnych czasów.

Więcej informacji: La Rambla, La Boqueria, Barri Gòtic

Co zobaczyć w Barcelonie w 3 dni – dzień 2

Drugi dzień powinien być poświęcony na jeszcze pełniejsze zapoznanie się z miastem. Uważam, że świetnym miejscem na rozpoczęcie drugiego dnia zwiedzania jest przeprawa się na górę Montjuïc. Warto odwiedzić Pałac Narodowy, z którego roztacza się przepiękny widok na miasto oraz Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej, gdzie można podziwiać bogactwo kultury Katalonii.

Kilkaset metrów dalej znajduje się Fundació Joan Miró – muzeum sztuki współczesnej, gdzie można zobaczyć prace słynnego przedstawiciela surrealizmu oraz prac młodej awangardy. Spodziewałam się, że będzie cudownie, ale było jeszcze lepiej!

Więcej informacji: Montjuïc, Pałac Narodowy, Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej, Fundació Joan Miró

Barcelona co zobaczyć w 4 dni – dzień 3 i 4

Jeśli dysponujecie weekendem, który trwa aż 4 dni, to musicie udać się do Parku Güell oraz oczywiście zobaczyć niesamowite dzieło genialnego Antoni Gaudí – Sagrada Familia. Nie ma sensu się oszukiwać, bez tych dwóch punktów nie będziecie mogli powiedzieć, że byliście naprawdę w Barcelonie.

Park Güell to miejsce magiczne, gdzie można spacerować godzinami podziwiając piękno i kolorowość katalońskiej architektury. Z kolei dotarcie do Sagrady Familii może być do pewnego stopnia wyzwaniem, ale naprawdę warto!

Czwarty dzień będzie można poświęcić na inne muzea, na przykład Muzeum Picasssso lub Muzeum Sztuki Współczesnej. Odwiedźcie również umarzone przez niewielu miejsce – plażę Barceloneta, gdzie będziecie mogli poczuć wspaniałą atmosferę nadmorskiego miasta i dla chwili odpocząć od zwiedzania.

Więcej informacji: Park Güell, Sagrada Familia, Muzeum Picasssso, Muzeum Sztuki Współczesnej, Plaża Barceloneta

Barcelona – odkryj piękno miasta w krótkim czasie

Planując weekend w Barcelonie, warto zastanowić się, jakie atrakcje miasta chcemy zwiedzić w zaledwie kilka dni. Barcelona to miejsce pełne zabytków, historycznych dzielnic, muzeów i plaż, które warto odkryć.

Dwudniowy pobyt warto zacząć od La Rambla – serca miasta, gdzie tętni życie i gdzie znajduje się La Boqueria – największy targ. Następnie przemierzając Barri Gòtic, odwiedźcie Katedrę Świętego Krzyża i poczujcie atmosferę dawnej Barcelony.

Trzydniowy pobyt to czas na górę Montjuïc, Pałac Narodowy i Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej. Nie zapomnijcie także o Fundació Joan Miró – magicznym miejscu przedstawiającym świat sztuki współczesnej.

Jeśli macie na to aż cztery dni, koniecznie zobaczcie Park Güell oraz Sagrada Familia – te dwa miejsca są symbolem geniuszu Gaudí’ego. W ostatni dzień zwiedzenia warto dodać Muzeum Picasssso, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz odpocząć na plaży Barceloneta.

Barcelona to miasto, które może zaoferować wiele niezależnie od długości pobytu. Ważne jest jednak, aby dobrze zaplanować swój czas, nie próbując zobaczyć wszystkiego, ale wybierając te najbardziej dla nas interesujące miejsca. W końcu każda podróż to odkrywanie emocji, spotykanie nowych ludzi i doświadczanie kultury, a to może się udać tylko dzięki otwartości na to, co miasto ma nam do zaoferowania.

Polecane atrakcje dla Ciebie: