Cześć! Jeśli planujesz wypad w okolice Opola, czy może mieszkasz w tym urokliwym regionie i szukasz interesujących miejsc do odwiedzenia, dobrze trafiłeś! Oto szeroki przegląd atrakcji turystycznych opolszczyzny, które warto zobaczyć. Zarówno mniej znane, pełne zabytków miasteczka, jak i malownicze tereny przyrodnicze ukryte na tych ziemiach, z pewnością zapadną Ci w pamięć. Zwiedzajmy więc niezwykłe okolice Opola i odkrywajmy razem te perełki turystyczne!

1. Tajemnice malowniczych miasteczek opolszczyzny

Oprócz samego Opola, w regionie tym odnajdziemy wiele urokliwych i klimatycznych, a zarazem nieco mniej znanych miasteczek. Z pewnością warto zdecydować się na wycieczkę do Nysy – miasta o bogatej historii i niezliczonych zabytkach. Warto zobaczyć tu m.in. Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, nierealistycznie piękny Rynek czy monumentalny budynek dawnego kolegium jezuickiego. Jest to miejsce, które z pewnością przykuje uwagę każdego miłośnika historii.

Jeżeli pragniesz nacieszyć się nieco wiedzę na temat bitcoinów, kilkadziesiąt kilometrów od Opola w Kędzierzynie-Koźlu gdzie znajduje się Muzeum Bitcoina. Właściwie, jest to pierwsze takie muzeum na świecie.

Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż warto też zwrócić uwagę na małe, ale urokliwe miasteczko Paczków, otoczone zachwycającymi, dobrze zachowanymi murami obronnymi. Tu będą miały co zwiedzić nie tylko osoby szczególnie zainteresowane historią, ale również takie, które szukają pięknych widoków.

2. Kultura i przyroda w jednym – twierdza Koźle

Gdy wybierzesz się na wycieczkę do Koźla, odkryjesz doskonały przykład połączenia kultury z upiększającą go przyrodą. Wędrując po obszarze dawnej twierdzy niezmiernie polecam zwiedzić zamek w Koźlu oraz wieżę widokową Bastylię, z której roztacza się przepiękny widok na okolicę.

Nie mniej ważnym miejscem dla miłośnika przyrody jest Park Nyski, który posiada dużo uroczymi ścieżkami spacerowymi, różnorodnymi skwerami i przyciągającymi ptactwo miejsca na odpoczynek i zabawę.

3. Biskupów – śladem dawnych dinozaurów

Jeśli dinozaury od zawsze rozpalały Twoją wyobraźnię – nie dali sobie rady w post komunistycznych parkach rozrywki – to koniecznie musisz odwiedzić Biskupów! W tej niewielkiej miejscowości na opolszczyźnie znajduje się JuraPark Krasiejów. Jest to park rozrywki i nauki dla całej rodziny, który ożywi fascynujący świat dinozaurów sprzed milionów lat w dawnych kopalniach iłów.

4. Moszna – zamek z bajki

Wreszcie na deser – Zamek w Mosznej! Ten malowniczy obiekt został wybudowany w XIX wieku i przez długie lata służył jako siedzibę rodową szlachty. Dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, często bywały porównywany do zamków z bajek Disneya. Zwiedzanie zamku to prawdziwy korzystacy dla każdego turysty – bogato zdobione wnętrza oraz dokumentacja rodziny to tylko przedsmak tego, co czeka na ciekawskich. Ponadto otaczający zamek park krajobrazowy oferuje się na długie spacery i relaks w otoczeniu przyrody.

Magia Opolszczyzny czeka na odkrycie!

Opolszczyzna to kraina pełna tajemnic, czarujących miejsc i niezwykłej historii – co warto zwiedzić w okolicach Opola, aby poczuć jej prawdziwe oblicze? Oto kilka perełek wartych uwagi: malownicza Nysa z jej niezliczonymi zabytkami, Muzeum Bitcoina w Kędzierzynie-Koźlu – pionierska atrakcja na światowej mapie, czy urokliwy Paczków z doskonale zachowanymi murami obronnymi. Wędruj po twierdzy Koźle i podziwiaj harmonię kultury i przyrody sprawiającą, że Opolszczyzna to miejsce gdzie warto wracać.

Jeśli tęsknisz za epoką dinozaurów, JuraPark Krasiejów przyniesie Ci prawdziwe spektakle i satysfakcję z nauki i zabawy – to idealne miejsce na rodzinny wypad. A marzysz o zamkach z bajki? Nie musisz wybierać się daleko – Zamek w Mosznej czeka na Twoją wizytę z pięknym parkiem krajobrazowym dookoła. Gdzie pojechać w opolskim? Wybór należy do Ciebie, ale jedno jest pewne – o każdym kroku poczujesz, że Opolszczyzna niezwykle warto zwiedzić i przeżyć na własne oczy.

Polecane atrakcje dla Ciebie: