Kraków to niewątpliwie miasto pełne atrakcji i uroków, które przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Nie można jednak zapominać o tych najmłodszych podróżnikach, dla których również warto znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania. Dziś przygotowaliśmy dla was garść wyjątkowych propozycji, które z pewnością zachwycą waszych maluchów. Zatem, jeżeli planujecie pobyt w stolicy Małopolski z dziećmi i zastanawiacie się: „Gdzie jechać z dzieckiem w okolicach Krakowa?”, doskonale trafiliście! Oto 5 atrakcji, które musicie odwiedzić razem z pociechami. Niech wasza rodzinna przygoda będzie pełna niezapomnianych wspomnień!

1. Wesołe miasteczko w Rabkolandzie – czyż to nie brzmi kusząco dla dzieci?

Gdy zastanawiamy się gdzie jechać z dzieckiem w okolicach Krakowa, warto wiedzieć o istnieniu Rabkolandu, znajdującego się w miejscowości Rabka-Zdrój. To nie tylko wesołe miasteczko pełne karuzel i różnych przyciągających uwagę dzieci przygód, ale także park dinozaurów, gdzie spotkacie Barzducha – największego dinozaura w Polsce! Z pewnością maluchy będą zachwycone możliwością przyjrzenia się z bliska prehistorycznym stworzeniom. Ten wyjątkowy park to świetna propozycja na cały dzień ciekawej zabawy z pociechami. A gdy padnie pytanie: „Gdzie z dzieckiem koło Krakowa”, już teraz będziecie mieli odpowiedź.

2. Urokliwe spacerki dołączą do wspomnień dziecka z wizyty w Dolinie Będkowskiej

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić z maluchami, jest Dolina Będkowska. Jest to park krajobrazowy, który zachwyci fanów przyrody oraz osób szukających odrobiny wypoczynku na łonie natury. Jeśli więc zależy Wam na tym, aby zabrać dziecko na spacer w okolicach Krakowa, wybierzcie się właśnie tam. Mnóstwo ścieżek spacerowych, malowniczych krajobrazów oraz urokliwych miejsc, w których można zrobić piknik, sprawią, że spędzicie tam miło czas w rodzinnym gronie. Dla nieco starszych dzieci możliwe jest także dołączanie wspinaczki skałkowej pod okiem instruktorów.

3. Park wodny i interaktywna nauka, czyli rodzina też może odpocząć

Koniecznie odwiedźcie Wadowicki Park Kulturowy znajdujący się w Wadowicach, gdzie oprócz kompleksu basenowego czeka na Was Centrum Sportu i Rekreacji. To doskonałe miejsce, gdy myślimy o tym, gdzie jechać z dzieckiem w okolicach Krakowa na sportowe zajęcia, ale także na naukowe doświadczenia. W Centrum Nauki Kopernik można bowiem wziąć udział w interaktywnych warsztatach oraz pokazach, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do nauki. Po długim dniu, rodzice z pewnością będą wdzięczni za możliwość zrelaksowania się na hydromasażach w parku wodnym.

4. Ogród doświadczeń dla dzieci – miejsce, gdzie zmysły czyhają na przygodę

Stanisław Lema to miejsce dla wszystkich miłośników eksperymentów naukowych i nie tylko. Ogród doświadczeń to przestrzeń, która doskonale wpisuje się w trenowanie dziecięcej ciekawości świata. Maluchy będą mogły sprawdzić, jak działają różne zjawiska przyrodnicze, słuchać muzyki granej przez naturę, czyli to wspaniałe miejsce, gdzie na spacer z dzieckiem w okolicach Krakowa. To świetna okazja zarówno do zabawy, jak i nauki dla dzieci oraz miłe miejsce do spędzania wolnego czasu dla rodziców.

Przeżyj niezapomniane chwile z maluchem w okolicach Krakowa

Planując kolejną rodzinna wycieczkę w okolice Krakowa, nie można pominąć tych cudownych miejsc! Kusić Was będą Rabkoland ze swoim wesołym miasteczkiem i parkiem dinozaurów, spacerowanie po zaczarowanej Dolinie Będkowskiej, a także nauka przez zabawę w Wadowickim Parku Kulturowym oraz Ogrodzie Doświadczeń. Te atrakcje sprawią, że dzieci będą cieszyć się swoją przygodą, a rodzice odpoczną i zrelaksują się w sielankowej scenerii przyrody czy parku wodnym. Macie teraz niezwykły przewodnik, dzięki któremu odkryjecie, gdzie jechać z dzieckiem w okolicach Krakowa, gdzie spełnią się krakowskie marzenia o wspólnym spędzaniu czasu z maluchami!

Polecane atrakcje dla Ciebie: