Najpiękniejsze złote plaże, wspaniałe powietrze przesiąknięte zapachem sosen, rozmaite lokalne zabytki i atrakcje – to właśnie gwarantuje Ci Jurata! Apartament w tym miejscu znajdziesz bez problemu, ponieważ osada ta może się pochwalić rozwiniętą infrastrukturą noclegową. Wypad do tej pięknej osady na Półwyspie Helskim pozwoli Ci odpocząć tak, jak lubisz – zarówno aktywnie, jak i leniwie. Zaplanuj noclegi nad morzem i szukaj do wynajęcia na urlop mieszkania. Jurata czeka!

Jurata – miasto, którego nazwa pochodzi od rzekomej litewskiej bogini, najstarszej z syren – to niewielka osada położona na Mierzei Helskiej, nieopodal Jastarni. Stanowi znany i kochany od lat kurort wypoczynkowy, w którym można zaznać ciszy i spokoju, ale też oddać się wielu lokalnym rozrywkom. Jeśli planujesz noclegi nad morzem, rozważ właśnie kierunek: Jastarnia. Apartamenty w tej miejscowości z pewnością Cię nie zawiodą!

Noclegi Jurata – plaża na wyciągnięcie ręki

Jeśli zdecydujesz się na noclegi Jurata, będziesz mieć pewność, że wystarczy Ci chwila, aby ze swego apartamentu trafić prosto na złocisty nadmorski piasek. W tym punkcie bowiem Mierzeja Helska liczy nieco ponad pół kilometra szerokości. Najbardziej popularna juracka plaża jest położona od strony otwartego morza. Rozciąga się ona na około 5 kilometrów, bez trudu znajdziesz więc miejsce na leżak czy kocyk. Możesz tu liczyć na wiele atrakcji dla plażowiczów – m.in. bary, animacje dla dzieci czy specjalne osłony przed wiatrem. Nad plażą wznoszą się piękne, zalesione wydmy.

Druga plaża jest nieoficjalna i znacznie węższa; znajduje się ona od strony Zatoki Puckiej. Zazwyczaj jest wybierana nie przez miłośników kąpieli morskich, tylko przez zapalonych kite- i windsurferów, ponieważ wody są tu wyjątkowo płytkie. Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś swoich sił w tym sporcie, a masz na to ochotę, bez trudu znajdziesz tu instruktorów i wypożyczysz niezbędny sprzęt.

Apartament Jurata – gdzie udać się na spacer?

Masz dość plażowania i kąpieli w morzu albo pogoda nie sprzyja takiemu wypoczynkowi, za to chętnie wybierzesz się na spacer? W tym wypadku Jurata także z pewnością Cię nie zawiedzie! Przede wszystkim poobcuj z naturą i udaj się do lasu. Warto bowiem wiedzieć, że jest to jedyny nadmorski kurort, który znajduje się w samym sercu boru sosnowego. Poczujesz to natychmiast w powietrzu – przenika je niesamowity zapach tych drzew. Panuje tu też wyjątkowy mikroklimat – z największym stężeniem jodu!

Koniecznie udaj się też na drewniane molo w Juracie – jeden z symboli tej miejscowości. Ma ono ponad 300 metrów długości i znajduje się od strony Zatoki Puckiej. Prowadzi do niego promenada spacerowa Międzymorze, która ciągnie się przez całe miasteczko – od plaży nad otwartym morzem aż po molo. Wzdłuż deptaku znajdują się liczne restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami. Jest to też miejsce wieczornych spotkań towarzyskich, toteż gwar rozmów i dobrej zabawy nie milknie tu jeszcze po zmroku.

Mieszkania Jurata – co możesz zwiedzić w okolicy?

Jurata to niewielka miejscowość, dlatego niezależnie od tego, w którym dokładnie miejscu wynajmiesz apartament, będziesz mieć wszędzie blisko. Wbrew pozorom jest tu co zwiedzać – w miasteczku możesz bowiem podziwiać szereg zabytkowych budynków. Ma to związek z faktem, że Jurata niemal od momentu założenia (1928 r.) stała się mekką przedstawicieli elit intelektualnych, artystycznych i finansowych z całego kraju. Domy w tym miasteczku kosztowały wówczas niebotyczne pieniądze, a spędzanie tam urlopu było dla bywalców prawdziwie nobilitujące.

Warto więc udać się szlakiem zabytkowych domów, willi i pensjonatów, w których kiedyś bywali i tworzyli m.in. Wojciech Kossak czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Większość tych budowli pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych – z lat 30. ubiegłego wieku. Możesz też zajrzeć do kameralnego, skromnego kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Jego piękne usytuowanie wśród drzew pozwala w spokoju oddać się chwili refleksji. Jeśli zaś nabierzesz ochoty na trochę aktywności, udaj się do pobliskiego parku linowego Ju-Huu. Będą się tam doskonale bawić zarówno dorośli, jak i dzieci, przygotowano tam bowiem szlaki o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności.

Do teraz na ulicach Juraty możesz spotkać gwiazdy świata kultury oraz rozpoznawalnych polityków. Na szczęście jednak pod względem cenowym urlop w tym mieście nie jest już zarezerwowany dla najbogatszych elit. Noclegi w Juracie w przystępnej cenie dostępne są m.in. w ofercie firmy Sun & Snow. Warto też wiedzieć, że wszystkie te apartamenty spełniają rygorystyczne zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Dzięki temu możesz cieszyć się odpoczynkiem bez żadnych zmartwień – a przez to jeszcze bardziej docenisz walory Juraty!