Zakopane, nazywane również „polską zimową stolicą”, to miejsce idealne zarówno dla miłośników górskiej przyrody, jak i tych, którzy szukają spokojnego zakątka na spacer. Podążaj za wskazówkami, które przedstawimy w tym artykule, abyście mogli odkryć piękno i urok górskich miejsc w Zakopanem. Zaprezentujemy 5 doskonałych miejsc na spacer, gdzie z pewnością poczujesz magię Tatr i cudownie spędzisz czas na świeżym powietrzu. Przygotuj swoje buty, nabierz energii i rozpocznij swoją przygodę w sercu Tatr!

1. Krupówki – serce zakopiańskiego życia

Pierwsze idealne miejsce na spacer w Zakopanem, to z pewnością Krupówki, najsłynniejsze zakopiańskie miejsce. Czy to możliwe, aby móc je opuścić i nie skorzystać z okazji, aby się tam wybrać? Oczywiście, że nie! Spacerując po Krupówkach, możemy poczuć prawdziwy życiowy puls tego miasta. Niezliczone kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami i kramy z regionalnymi produktami nie pozwolą nam się nudzić. Również, animacje uliczne, z cudowne pokazy różnorodnych artystów miejscowych, zachęcają wszystkich do zabawy.

2. Dolina Strążyska – urok dzikiej przyrody

Jeżeli chcemy poznać prawdziwą sielankę w sercu Tatr, warto udać się na spacer do Doliny Strążyskiej. To miejsce z pewnością urzeka swoim urokiem i dzikością przyrody. Na naszej drodze mijamy takie cuda, jak malownicze polany oraz górskie potoki i wodospady. Spacerując wśród łańcucha Tatr, poczujemy się jakbśmy się przenieśli do innego świata. Gdy dotrzemy na koniec Doliny Strążyskiej, zostanie nam nagroda w postaci wspaniałego wodospadu. Warto wiedzieć, że Dolina Strążyska to jedno z łatwiejszych miejsc na spacer, więc możemy śmiało zabierać również dzieci.

3. Gubałówka – panoramyczne widoki

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić podczas spacerów po Zakopanem, jest Gubałówka. To góra o wysokości 1126 m n.p.m., z której rozciągają się przepiękne widoki na panoramę Tatr. Aby się tam dostać, można skorzystać z kolejki linowo-terenowej. Ale prawdziwi spacerowicze odważą się na wspinaczkę, aby cieszyć się pięknymi krajobrazami na każdym etapie wędrówki. Na szczycie czeka nas nie tylko widok na Tatry, ale również liczne atrakcje, takie jak tor saneczkowy, trampoliny, czy solaria.

4. Spacer po Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

Chociaż wybór tego miejsca na spacer może wydawać się nieco nietypowy, warto wiedzieć, że Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku to ważny zabytek kultury i historii Zakopanego. Spacerując po cmentarzu, można poznać historie wielu wybitnych postaci związanych z tym regionem, jak również podziwiać piękne przekłady całego tego miejsca. Przenikniemy do prawdziwej duszy podhalańskiej, co z pewnością pozostanie w naszych wspomnieniach.

Najlepsze miejsca do spacerów w Zakopanem – czas odkryć swoje ulubione

Pragnąc odkryć uroki Zakopanego i szukając najlepszych miejsc na spacer, warto zastanowić się nad tym, jakie kierunki przyciągają nas najbardziej. Czy pragniemy poczuć puls życia w sercu miasta dzięki spacerowaniu po zatłoczonych Krupówkach, pełnych atrakcji, kawiarni i występów artystycznych? A może jesteśmy spragnieni dzikiej przyrody i chcielibyśmy odkryć zakątki mniej oblegane, takie jak Dolina Strążyska, gdzie malownicze polany, górskie potoki i imponujące wodospady są na wyciągnięcie ręki?

Spacerowicze kochający wysokogruntowe widoki mogą również zdobyć Gubałówkę, która otwiera niezrównaną panoramę Tatr, będąc jednocześnie miejscem oferującym wiele świątecznych atrakcji. Jeden z nietypowych wyborów to zaś Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, wpisujący się wakanalizacji kultury i historii Zakopanego. Spacerując po tych starych mogiłach, docieramy do rdzenia podhalańskiej tradycji i ducha minionych czasów.

Wsłuchajmy się zatem w potrzeby swojego serca i wybierzmy odpowiednie kierunki spacerów po Zakopanem, by odkryć swoje indywidualne ulubione miejsca. Sprawdźmy, czy jesteśmy bardziej spacerowiczami-miastowcami, czy też wędrówkowiczami-górskimi, przenikając w unikatowy klimat tej wyjątkowej miejscowości.

Polecane atrakcje dla Ciebie: