Kraje Skandynawskie słyną z umiłowania do natury. Nie tylko starają się zapewnić do niej równy dostęp wszystkim mieszkańcom, ale wprowadzają jej elementy pod dach swoich domostw. Jeżeli kochasz skandynawski styl we wnętrzach i marzy Ci się udany urlop na łonie natury, odwiedź wyjątkowe miejsce na Słowacji – Demianowską Dolinę.

Jasna Słowacja – dostęp do natury przez cały rok

Dolina Demianowska to zdecydowanie jasny punkt na mapie Słowacji. Ta bajkowa okolica usytuowana jest w części Parku Narodowego Niskie Tatry. Niesamowite krajobrazy są ucztą dla ducha i ciała. Spokój oraz bajkowa sceneria przyrody pozwolą Ci na spędzenie urlopu, o jakim zawsze marzyłeś. Położenie doliny stwarza wszechstronne możliwości do uprawiania sportów i obcowania z życiem kulturalnym w okolicy Björnsonka.

To miejsce jest dobrym kierunkiem wakacji przez cały rok. Najpierw znajdź idealny hotel, np. malowniczo położony hotel Jasna, a potem sprawdź, co możesz robić w tym wyjątkowym miejscu.

Spaceruj Warunki klimatyczne oraz bogactwo fauny i flory sprzyjają spacerom. Możesz wybrać łatwą wędrówkę w okolice Vrbickiego jeziora lub do Jaskini Wolności. Trudniejsze szlaki prowadzą na Deresę lub Chopok.

Wybierz się na przejażdżkę rowerową Warunki do jazdy znajdą wszyscy miłośnicy dwóch kółek. Możesz wybrać ścieżkę rowerową o każdym stopniu trudności. Nie musisz jednośladu zabierać ze sobą, bo hotele oferują je w cenie noclegu.

Pływaj Okolica sprzyja wodnym atrakcjom. W Liptowskim Mikulaszu znajduje się Aquapark Tatralandia, gdzie możesz skorzystać z 14 basenów i wód termalnych. Park wodny Bešeňová ma najdłuższą zjeżdżalnię na Słowacji oraz dostęp do basenów zewnętrznych i wewnętrznych.

Zwiedzaj zabytki, jaskinie i muzea Dolina Demianowska to atrakcje naziemne i podziemne. Słynne jaskinie – Wolności i Lodowa, zachwycają przepiękną kolekcją stalaktytów i stalagmitów. Możesz spróbować raftingu na rzece Bela lub Wag. Dla rodzin z dziećmi poleca się park rozrywki Tatrapolis, w którym maluchy mają zapewnioną nieograniczoną zabawę.

Demänovská Dolina – noclegi bliżej natury

W udany urlop wpisuje się również dobre zaplecze noclegowe. Jeżeli chcesz po intensywnym dniu odpowiednio się zrelaksować, możesz skorzystać z zakwaterowania w skandynawskim stylu. Tatry noclegi w Hotelu Björnson to idealny odpoczynek pośrodku lasu. Do dyspozycji masz minimalistyczne, drewniane domki, które stanowią część integralną z hotelem. To stylowe wnętrza, które idealnie komponują się z malowniczym krajobrazem Tatr. Masz zapewnioną przerwę od hałaśliwego miasta i gwarancję absolutnej fuzji z przyrodą. Wnętrze domku ocieplają ściany i sufity z naturalnego, litego drewna. Na tej małej powierzchni znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Jasna Chopok – raj dla narciarzy i snowboardzistów

W tym miejscu przeżyjesz również niezapomnianą jazdę na nartach. Wprost z domków hotelu Björnson możesz wybrać się na stok Jasná – Nízke Tatry, który jest nowoczesnym centrum, zapewniającym aż 46 km świetnych tras. Różne stopnie trudności są przeznaczone dla każdego: dzieci, rodzin, początkujących i zawodowców. Narty Słowacja to zjazdy z Chopoku, na który dowożą kolejki liniowe Funitel. To niezapomniane przeżycia dla każdego.