Podczas twojej podróży po Hiszpanii, nie przegap okazji odwiedzenia jednego z największych skarbów Costa del Sol – miasta Benalmadena. To miejsce, gdzie słońce jest tak samo przystojne jak zapierające dech w piersiach widoki, a kultura żyje na każdym rogu. Tutaj możesz poczuć ciepło hiszpańskiego lądu pod butami, dotknąć historii i zauroczyć się lokalną sztuką. Zanurz się w rzeczywistość Benalmadena… i zobacz, dlaczego ten mały kawałek Hiszpanii jest tak niezapomniany.

Podziwiamy uroki architektury: Zamek Colomares i Bil-Bil

Benalmadena to miasto pełne kontrastów, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie. A co warto zobaczyć przede wszystkim? Bez wątpienia są to zapierające dech w piersiach budowle takie jak Zamek Colomares czy Pałac Bil-Bil.

Zamek Colomares to niezwykle malownicza budowla, w której można dostrzec elementy różnych stylów architektonicznych – od neogotyku, przez bizantyjski, po arabski. Ten niezwykły zamek wydaje się być bardziej dziełem sztuki niż budowlą mieszkalną. W każdym razie warto zobaczyć to niesamowite miejsce, szczególnie dla tych, którzy są zainteresowani architekturą.

W trakcie zwiedzania Benalmadena, koniecznie trzeba też wybrać się do Pałacu Bil-Bil. Ten arabski dom z czerwoną fasadą, zaprasza do odkrywania jego egzotycznych ogrodów, pomieszczeń ozdobionych orientalnymi meblami i przepięknych tarasów z widokiem na morze.

Obcujemy z przyrodą: Park La Paloma i Marina

Jeżeli jednak preferujesz spędzać czas na łonie natury, koniecznie odwiedź Park La Paloma. To miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników zieleni, z ogromnym stawem, niewielkim zoo, a na okolicznych trawnikach swobodnie przechadzają się króliki, kaczki, kury, pawie i kozice. Na pewno warto tam przejść się z rodziną lub przyjaciółmi, szczególnie że wejście jest bezpłatne.

Nieopodal parku znajduje się Marina – port jachtowy, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Benalmadena. Pełen jest luksusowych jachtów i butików, co tworzy z niego jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na Costa del Sol.

Błogosławieństwo dla koneserów kultury: Muzeum Archaeologiczne

Benalmadena co zwiedzić dla miłośników kultury i historii? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób planujących podróż do tego hiszpańskiego miasta. Otóż, odwiedź koniecznie Muzeum Archaeologiczne! To małe, ale niewiarygodnie interesujące muzeum, które będzie idealnym miejscem dla tych, którzy są zainteresowani historią regionu. Zobaczysz tam różnego rodzaju artefakty, od amfor po biżuterię, które zostały odkryte na terenie Benalmadena i okolic.

Zwiedzamy od środka: Kolejka linowa i Sea Life

Benalmadena oferuje również szereg atrakcji dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne formy spędzania czasu. Możemy zaliczyć do nich przejażdżkę kolejką linową Teleferico. Czeka na Ciebie 15 minut jazdy do góry, skąd rozpościera się zachwycający widok na całe wybrzeże Costa del Sol. To jest coś, co absolutnie musisz zobaczyć!

Sea Life to kolejne miejsce, które trzeba uwzględnić w planie zwiedzania Benalmadena. To małe, ale pełne różnorodności morskiej akwarium, gdzie można zobaczyć rekiny, płaszczki, żółwie morskie, a nawet karmić ryby! Ciekawostką jest również możliwość zobaczenia jak pracownicy akwarium karmią rekiny.

Czy teraz jesteś gotowy by odkryć unikalne skarby Benalmadena? Wierz mi, to miasto ma jeszcze więcej do zaoferowania!

Odkrywamy skarby Benalmadena

Benalmadena, hiszpańskie miasto pełne kontrastów, skrywa obfite skarby w postaci architektonicznych arcydzieł takich jak Zamek Colomares i Pałac Bil-Bil. Różnorodność stylów architektonicznych i fascynujące otoczenie tych budowli sprawia, że są one obowiązkowym punktem każdej wizyty. Nie mniej atrakcyjnym miejscem jest Park La Paloma – oaza zieleni dla amatorów natury oraz Marina – miejsce pełne luksusu i elegancji. Miłośnicy historii i kultury, na pewno docenią Muzeum Archaeologiczne, gdzie można zanurzyć się w historię regionu. Dla tych, którzy w czasie podróży szukają aktywnego wypoczynku, na pewno spodoba się przejażdżka kolejką linową Teleferico oraz wizyta w akwarium Sea Life. Bez wątpienia, Benalmadena to miejsce pełne niesamowitych atrakcji do zobaczenia i zwiedzania.

Polecane atrakcje dla Ciebie: