Grafik urlopów w firmach planuje się zwykle na początku roku, ale… zawsze może się coś wydarzyć i niestety często się wydarza. Rotacja pracowników, nagłe zwolnienia lekarskie, pilne projekty, opóźnienia – powodów, dla których szef może cofnąć urlop lub przydzielić go znienacka jest bardzo dużo. Co wtedy? Wtedy trzeba sprawdzić oferty last minute i zaplanować spontaniczny wyjazd do fajnego miejsca. Zobacz, jakie to proste.

Dlaczego warto korzystać z ofert last minute?

Wiele osób niesłusznie zakłada, że last minute jest jak wyprzedaż w hipermarkecie. Czyli kupujemy tanio, ale coś, czego nikt nie chciał, bo nie jest tak atrakcyjne, jak towar, który sprzedał się wcześniej.

Tymczasem last minute to zupełnie coś innego! Prawdą jest, że kupujemy taniej, ale dostajemy w pełni wartościową ofertę, która jeszcze kilka dni wcześniej mogła kosztować nawet dwa razy więcej! A że się nie sprzedała? No cóż – tak się czasem zdarza. Jeśli termin wyjazdu zbliża się dużymi krokami, biura podróży obniżają ceny, chcąc odzyskać przynajmniej część zainwestowanych środków. Nie wpływa to jednak na poziom usług – nadal będziemy mieszkać w luksusowym hotelu i korzystać z oferty all inclusive, jeśli tylko wybierzemy taki wariant.

Reasumując: oszczędzamy, i to sporo, a jedziemy na super wakacje.

Kiedy warto brać pod uwagę last minute?

W zasadzie zawsze. Oferty last minute wakacje all inclusive dostępne są w biurach podróży przez cały rok. Oczywiście ich popularność rośnie w wysokim sezonie i wówczas trudniej o dokładnie takie propozycje, jakie nas interesują, jednak zawsze znajdzie się coś, co warto wziąć pod uwagę.

Last minute to koło ratunkowe dla tych, którym nagle zmieniły się plany urlopowe. To też idealny sposób na planowanie wakacji dla tych, którzy mają w sobie gen hazardzisty i lubią podejmować decyzje spontanicznie.

Oferty last minute zwykle przygotowane są z myślą o jednej lub dwóch osobach, rzadziej trzech. Jeśli w planach jest wieloosobowa wyprawa, nie powinno się czekać na lasty. Może się okazać, że co prawda wszyscy polecą jednym samolotem (co też nie jest pewne), ale zamieszkają w trzech różnych hotelach.

Last minute Tui (https://www.tui.pl/last-minute) to atrakcyjne ceny – kto lubi ryzyko, może czekać do ostatniej chwili, jeśli się uda, będzie miał luksusowe wakacje w niewielkim budżecie.

Dokąd się wybrać na last minute wakacje 2024?

Oferty last minute obejmują różne kierunki, ale za najlepszy trzeba uznać południe Europy. To rozwiązanie ma same plusy:

 

– jest ciepło, więc szybkie skompletowanie ubrań na wyjazd nie będzie problemem,

– zostajemy w Europie, więc możemy podróżować na podstawie ważnego dowodu osobistego, nie jest potrzebny paszport,

– w większości krajów zapłacimy w euro, co znacznie ułatwia podróżowanie,

– jest blisko, dlatego planowany na ostatnią chwilę urlop nie będzie w dużej mierze spędzony w samolotach,

– jest jednocześnie europejsko i egzotycznie, szczególnie w krajach położonych we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego: Turcji, Grecji i leżącej po sąsiedzku Albanii. Warto też rozważyć wyprawę na Cypr oraz do Hiszpanii.