Zakładając, że już pakujesz walizki na wakacyjny wyjazd, czeka Cię ważna decyzja – czy wybierasz opcję all inclusive, czy HB (śniadanie i obiadokolacja) na hiszpańskim wybrzeżu? Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru, jak również odkryjesz gdzie znaleźć najatrakcyjniejsze oferty wakacji typu all inclusive. Zacznijmy od przybliżenia co tak naprawdę oznaczają te dwie propozycje.

Czym jest all inclusive i co to takiego HB?

Na samym początku warto zadać sobie pytanie, czym właściwie jest opcja all inclusive i co oznacza HB. I jedno, i drugie to typy wyżywienia, które zazwyczaj spotkasz wybierając się na wakacje organizowane przez biura podróży. Wybór między jednym a drugim zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

All inclusive, jak sama nazwa mówi, jest to oferta “wszystko w cenie”. To znaczy, że wybierając tę opcję, masz zapewnione trzy posiłki dziennie, przekąski między posiłkami, oraz wszelkiego rodzaju napoje, w tym także te alkoholowe. Zaletą jest fakt, że nie musisz się martwić o dodatkowe koszty związane z wyżywieniem. Wszystko jest już w cenie, dzięki czemu wiesz ile wyniesie Cię wyjazd i nie spotkają Cię nieprzyjemne niespodzianki.

Z kolei HB, zwane też pół-pensją, oferuje dwie opcje posiłku: śniadanie i obiadokolację. W takim przypadku masz zapewnione dwa główne posiłki, ale przekąski, dodatkowe posiłki oraz napoje musisz opłacać sam z własnej kieszeni.

Hiszpania all inclusive czy HB – jak wybrać?

To prawda, że wybór między all inclusive a HB na hiszpańskim wybrzeżu zależny jest przede wszystkim od tego, co preferujesz. Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę, a także planujesz spędzić większość czasu na terenie hotelu – opcja all inclusive może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie musisz myśleć o dodatkowych kosztach, wszystko masz na miejscu.

Natomiast jeśli jesteś typem osoby, która lubi eksplorować, odkrywać nowe miejsca i smaki, korzystać z lokalnej gastronomii, to opcja HB może być dla Ciebie znacznie lepsza. Da ci to więcej elastyczności i szans na poznanie prawdziwej, hiszpańskiej kuchni.

Gdzie najlepiej szukać wakacji all inclusive?

Teraz, gdy już wiesz czym jest all inclusive, pewnie zastanawiasz się, gdzie tak naprawdę warto szukać ofert wakacji z tym typem wyżywienia. Wiele osób korzysta z ofert biur podróży, które oferują gotowe pakiety wakacji, już z zaplanowanym wyżywieniem. Tego typu oferty są często bardzo atrakcyjne cenowo, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem.
Wielu podróżników korzysta też z portali takich jak Booking.com, czy Expedia, które oferują wiele opcji all inclusive w różnych zakątkach świata.

Gdzie szukać wycieczek all inclusive?

Szukając wycieczek all inclusive, warto skorzystać również z ofert dostępnych na portalach aukcyjnych, takich jak Allegro czy Groupon. Często można tam znaleźć atrakcyjne oferty last minute, albo wczasy za pół ceny. Przeglądaj regularnie tego typu strony, a na pewno trafi się coś dla Ciebie! Pamiętaj, że wybierając wakacje all inclusive, możesz się skupić na cieszeniu się chwilą, bez dodatkowych stresów!

Punkt docelowy: Wypoczynek bezpieczny i satysfakcjonujący

Zdecydowanie się na all inclusive czy HB zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Czy zaprojektujesz swój wypoczynek z opcją all inclusive, z wyżywieniem 'wszystko w cenie’, czy wybierzesz bardziej elastyczną opcję HB, zależy od Twojego stylu podróżowania. Prosząc o all inclusive na hiszpańskim wybrzeżu, zapewniasz sobie komfort i bezproblemowy relaks. Z drugiej strony, decydując się na HB, masz szansę na większą interakcję z lokalnymi smakami i kulturą. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie szukać wakacji typu all inclusive. Często korzystamy z ofert biur podróży, ale portale takie jak Booking.com, czy Expedia również oferują wiele opcji. Dla odważnych poszukiwaczy okazji, portale aukcyjne, takie jak Allegro czy Groupon mogą być skarbnicą ofert last minute albo półcenowych wczasów. Bez względu na to, gdzie znajdziesz swoją idealną ofertę, pamiętaj, że prawdziwym celem jest cieszenie się chwilą – bez dodatkowego stresu.

Polecane atrakcje dla Ciebie: