Planujesz urlop w słonecznej Chorwacji? Marzysz o błękitnym Adriatyku i malowniczych murach Dubrownika? Zanim spakujesz walizki i wyruszysz w podróż, dobrze jest wiedzieć ile czasu zajmie Ci lot. Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat lotu z Polski do Chorwacji. Chociaż odległość nie jest imponująca, czas podróży może różnić się w zależności od wybranego połączenia. Zatem pytanie brzmi: ile się leci samolotem do Chorwacji? Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik, który odpowie na to pytanie, pomagając zaplanować Twój wyjazd jak najefektywniej.
Flight map

Planujesz lot z Polski do Chorwacji? Sprawdź co musisz wiedzieć

Podróż samolotem do Chorwacji – jak długo potrwa?

Chorwacja, będąca geograficznie blisko Polski, jest popularnym kierunkiem dla podróżników. Ale ile czasu zajmuje lot? W zależności od miasta wylotu oraz miejsca docelowego,

„Podróż z Polski do Chorwacji potrwa średnio od 1,5 do 2,5 godziny.”

Szybko i bezpośrednio – loty do Chorwacji

Najszybszym sposobem na dotarcie do Chorwacji są loty bezpośrednie. Oto kilka przykładowych czasów lotów do popularnych chorwackich miast:

Z Warszawy do Zagrzebia: około 1 godzina i 55 minut


Z Krakowa do Splitu: około 1 godzina i 40 minut


Z Gdańska do Dubrownika: około 2 godziny i 20 minut

Loty z przesiadkami – wydłużają czas podróży

Nie zawsze dostępne są bezpośrednie połączenia, w takim przypadku możliwe są loty z przesiadkami, które jednak wydłużają czas podróży. Na przykład, lot z Warszawy do Splitu przez Monachium z przesiadką trwa:

– łączny czas lotu: około 4 godzin
– czas oczekiwania na przesiadkę: od 1 do 3 godzin

Różnice w czasie lotu zależnie od miasta wylotu

Czas trwania lotu do Chorwacji wiele zależy od miejsca startu. Porównajmy czasy lotów z różnych miast Polski:

Miasto wylotu Miejsce docelowe Czas lotu
Warszawa Zagrzeb 1 godzina 55 minut
Kraków Split 1 godzina 40 minut
Poznań Dubrownik 2 godziny 35 minut

Przygotuj lot do Chorwacji – kluczowe porady

Zabezpiecz bilety lotnicze z wyprzedzeniem

Loty do Chorwacji cieszą się popularnością, szczególnie w sezonie letnim. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli na zabezpieczenie korzystnych cen i dostępności.

Porównaj różne opcje – bezpośrednie i z przesiadkami

Comparing different options can help you find the most optimal connection.

Przygotuj się na różne czasy lotów

In comparison to different departure and destination cities, flight duration can vary.

Zdecyduj się na online check-in

Many airlines offer online check-in, saving you time at the airport.

Podsumowując, lot z Polski do Chorwacji to relatywnie krótka i komfortowa podróż. Znajomość czasu lotu pomoże Ci w lepszym zaplanowaniu całego wyjazdu.
Flight map Podróż z Polski do Chorwacji to stosunkowo krótki lot, który zależnie od miasta wylotu i docelowego miejsca, zajmuje średnio od 1,5 do 2,5 godziny. Dla przykładu, lot bezpośredni z Warszawy do Zagrzebia trwa około 1 godzinę i 55 minut, a z Gdańska do Dubrownika około 2 godziny i 20 minut. Pamiętaj jednak, że loty z przesiadkami mogą wydłużyć czas podróży.

Jeśli planujesz lot do Chorwacji, warto zabezpieczyć bilety lotnicze z wyprzedzeniem, porównać różne opcje (bezpośrednie loty i te z przesiadkami) i korzystać z online check-inu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podróżach do Chorwacji, to na pewno zainteresują Cię inne artykuły na naszym blogu. Sprawdź „Ciesz się pięknem Chorwacji – Dubrownik: co zobaczyć i zwiedzić” czy „Chorwacja: gdzie na wakacje z dziećmi”. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i inspiracji do planowania swojej podróży.

Polecane atrakcje dla Ciebie: